Rekonstrukcja paznokci – galeria zdjęć
Pacjent nr 1
Rekonstrukcja płytki po urazie mechanicznym. Paznokieć został oczyszczony i zrekonstruowany.
Pacjent nr 2
Pacjentka zgłosiła się do nas po mechanicznym urazie paznokcia, w wyniku czego paznokieć odkleił się od macierzy i został zajęty przez zielenicę. Oczyszczono go i wykonano protetykę płytki.
Pacjent nr 3
Paznokieć uszkodzony mechanicznie, następnie oderwany przez pacjentkę. Opracowano a następnie wykonano rekonstrukcję płytki paznokciowej.
Pacjent nr 4
Pacjentka, u której stwierdzono wzrost grzybów drożdżopodobnych. Oczyszczono paznokieć frezami diamentowymi i wykonano rekonstrukcję.
Pacjent nr 5
Pacjentka z grzybicą paznokcia. Zostało wykonane badanie mykologiczne, które wykazało obecność dermatofitów. Wykonano rekonstrukcję zainfekowanego paznokcia, po uprzednim dokładnym jego oczyszczeniu. Pacjentka poddana terapii przeciwgrzybiczej, stosując preparaty miejscowo i doustnie.
Pacjent nr 6
Paznokieć po urazie mechanicznym. Dodatkowo była również interwencji chirurgiczna.
Pacjent nr 7
Paznokieć zakażony dermatofitami. Pacjent w trakcie leczenia dermatologicznego, w celu estetycznym zalecono i wykonano rekonstrukcję.
Pacjent nr 8
Paznokieć szponowaty. Wykonano rekonstrukcję płytki paznokciowej.
Pacjent nr 9
Pacjentka z dużym przerostem płytki paznokcia. Od lat nie pokazywała stóp osobie trzeciej. Paznokieć dokładnie oczyszczono i zrekonstruowano masą akrylową.
Pacjent nr 10
Paznokieć zakażony dermatofitami. Została wykonana rekonstrukcja paznokcia po wcześniejszym oczyszczeniu płytki.
Pacjent nr 11
Pacjentka z paznokciem po urazie mechanicznym. Z powodu urazu macierzy rosnący paznokieć jest zdeformowany i nie przykleja się do podłoża. Zrekonstruowano płytkę paznokciową masą akrylową.
Pacjent nr 12
Pacjentka po urazie mechanicznym. Paznokieć przy wzroście nie przykleił się całkowicie do macierzy. Wykonano protetykę płytki paznokciowej przy użyciu masy rekonstrukcyjnej po wcześniejszym obcięciu i oczyszczeniu paznokcia.
Pacjent nr 13
Paznokieć młodej kobiety,który został uszkodzony na skutek urazu mechanicznego, co spowodowało całkowite zejście płytki paznokciowej. Nowa płytka, która początkowo wrastała się w wały boczne, została podprostowana klamrą VHO a nastepnie zrekonstruowano masą akrylową cały paznokieć.
Pacjent nr 14
Paznokieć po interwencji chirurgicznej. Wykonano rekonstrukcje płytki paznokciowej za pomocą masy akrylowej.
Pacjent nr 15
Paznokieć z długoletnim zakażeniem grzybiczym. Obcięto, oczyszczono i zrekonstruowano paznokieć masą akrylową.
Pacjent nr 16
Pacjentka z paznokciem po urazie mechanicznym. Paznokieć obcięto, oczyszczono oraz zrekonstruowano masa aktrylową.
Pacjent nr 17
Pacjentka, której paznokieć został usunięty przez chirurga. Zrekonstruowano brakującą część paznokcia masą akrylową.
Pacjent nr 18
Mężczyzna, którego paznokieć oddzielił się od podłoża w wyniku urazu mechanicznego. Odstającą część paznokcia usunięto i odbudowano masą akrylową.
Pacjent nr 19
Kolejny przypadek spowodowany urazem mechanicznym. Paznokieć oddzielił się od podłoża. Rekonstrukcję wykonano za pomocą masy akrylowej.
Pacjent nr 20
Pacjentka po urazie mechanicznym do którego doszło kilka lat temu. Została uszkodzona macierz przez co paznokieć przestał rosnąć. Wykonano protetykę paznokcia przy pomocy masy akrylowej.
Pacjent nr 21
Pacjent, któremu nie dawno zszedł paznokieć w wyniku urazu mechanicznego. Wykonano rekonstrukcję paznokcia.
Pacjent nr 22
Pacjentka po interwencji chirurgicznej, która w konsekwencji spowodowała szponowatość płytki paznokcia. Z powodów estetycznych na życzenie pacjentki wycięto puste miejsce i zrekonstruowano masą akrylową brakującą część.
Pacjent nr 23
Pacjent po interwencji chirurgicznej. Płytkę paznokcia zrekonstruowano masą akrylową.
Pacjent nr 24
Paznokieć po urazie mechanicznym. Na zdjęciu widoczna skrzepnięta krew. Paznokieć oczyszczono i zrekonstruowano przy pomocy masy akrylowej.
Pacjent nr 25
Pacjentka po urazie mechanicznym. Paznokieć oderwał się od łożyska w poprzek. Płytkę obcięto, oczyszczono i zrekonstruowano masą akrylową.